/

O mnie

„Jeżeli w ciągu dnia nie zrobię czegoś związanego z fotografią, to czuję,

jakbym zaniechał czegoś niezbędnego dla mojej egzystencji, na przykład zapomniał się obudzić.

Jestem przekonany, że przypadek, który spowodował, że zostałem fotografem, uczynił moje życie w ogóle możliwym.”

 

– Richard Avedon

 

Nazywam się Dariusz Baraniok, fotografuję od wielu lat ciągle doskonaląc swój warsztat. Niekomercyjny charakter i unikalne spojrzenie na otaczający nas świat cechuje moje zdjęcia. Powstają one przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby pokazania swoich fascynacji, pasji oraz uczuć. Moja fotografia jest starannie przemyślana a czasami spontaniczna, bez żadnych ograniczeń co do miejsca, tematu i czasu. Rządzi się własnymi regułami i wytycznymi.

 

Sprzęt i techniki
Do pracy używam aparatów Nikon oraz najlepszej optyki. Fotografuję przede wszystkim cyfrowo choć co jakiś czas wracam do analogów i do wielu godzin spędzanych w ciemni.
Znam także chromianową technikę fotograficzną zwaną „gumą”, która należy do szlachetnych technik fotograficznych.

 

Doświadczenie
Początkowo byłem samoukiem, jednak z czasem pojawiała się chęć nabierania nowego doświadczenia a wiadomo, że nawet przeczytanie wielu książek nie wniesie tyle nowego co możliwość pracy z zawodowcami najwyższej klasy.
Tacy właśnie ludzie uczyli mnie w WSZMiJO w Katowicach. Po studiach nauka trwała dalej, najpierw w Akademii Fotografii w Krakowie później Krakowskiej Szkole Filmowej a kończąc w Krakowskich Szkołach Artystycznych gdzie z oceną celującą uzyskałem tytuł Artysty Fotografa.
W międzyczasie, prywatnie, moim nauczycielem był Wacław Wantuch – jeden z najwybitniejszych polskich fotografików zajmujących się fotografią studyjną a konkretnie aktem.

projektowanie stron www
© 2014 by Dariusz Baraniok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
https://touchthestone.net/